#1 2008-09-06 15:49:02

ADMIN

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-03
Posty: 76
Punktów :   

nowa hybryda hondy

Na salonie paryskim Honda zaprezentuje prototyp insight concept.

Swoją nazwą pojazd ten nawiązuje do produkowanego w latach 2000-2006 samochodu o napędzie hybrydowym i jest zapowiedzią wersji produkcyjnej, która zadebiutuje już w przyszłym roku.
http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/z/d/Nowa_hybryda_Hondy_foto0_2801031.JPG
http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/q/l/Nowa_hybryda_Hondy_foto0_2801033.JPG


Nowym insightem Honda zamierza rywalizować z toyotą prius. Jednocześnie auto ma być pomostem między samochodami o napędzie konwencjonalnym a hondą FCX clarity, która posiada napęd wodorowy.Nowy insight powstanie na zupełnie nowej płycie podłogowej, a jego stylizacja będzie zbliżona do wyglądu prototypu. Samochód będzie pięciodrzwiowym hatchbackiem zdolnym do przewożenia pięciu osób.

W prototypie elementy napędu elektrycznego umieszczono pod bagażnikiem, dzięki czemu obniżono środek ciężkości (co wpływa na właściwości jezdne). Jednocześnie hybrydowy napęd w żaden sposób nie ogranicza funkcjonalności auta.

Wersja produkcyjna nowego insighta będzie powstawać w tej samej fabryce Hondy w Japonii, w której produkowany jest civic hybrid. Cena nie jest oczywiście znana, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że ma być niższa niż toyoty prius. Plany zakładają, że rocznie będzie powstawać nawet 200 tysięcy insightów.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
eq pvp woj body priv serwery kod do bram dla listonosza zebatka romet z150 łatwe kroki breakdance co dać psu na pierdzenie